Metropolitan Silesia

Twarz Śląskiej Metropolii.

Jesteśmy ekskluzywnym, jedynym w swoim rodzaju periodykiem prezentującym wszystko co najważniejsze i warte prezentacji w obszarze Górnośląsko – Zagłębiowskiej Metropolii.
Esencję Magazynu stanowią rozmowy z ludźmi biznesu, nauki, kultury, sztuki, sportu i samorządów. Rozmawiamy o stylu życia, trendach, podróżach, psychologii, dizajnie i modzie, czyli tym wszystkim co dzieje się w naszym regionie. To co nas wyróżnia to edytoriale fotograficzne inspirowane otaczającą przyrodą i architekturą, którą wykorzystujemy jako scenografię i aranżacje sesji, wznosząc się na europejski poziom.
Metropolia Górnośląsko – Zagłębiowska to 41 miast i gmin o łącznej powierzchni 2,5 tys. km kw., w których mieszka 2,3 mln mieszkańców, działa 240 tys. firm i przedsiębiorstw, wytwarzających ok. 8 proc. PKB naszego kraju. To Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia – pierwsza metropolia w Polsce. Realizację ustawowych zadań rozpoczęła 1 stycznia 2018 roku.
Nasza Metropolia jest wyjątkowa. Specyfika śląskiego biznesu, kultury, tradycji, doświadczenia i te pozytywne, i te tragiczne na to się składają. Dosłownie z dnia na dzień zmienia się obraz naszych miast. Pięknieją, stają się coraz bardziej funkcjonalne, przyjazne dla mieszkańców. Mało kto wie, że pod względem zalesienia jesteśmy na drugim miejscu w Polsce zaraz za województwem zachodniopomorskim. To pozwala na stały kontakt z naturą w regionie, który kiedyś był postrzegany jako wyłącznie industrialny, brudny, zadymiony. Mamy świetne uczelnie, różnorodne szkoły, wybitnych naukowców i nauczycieli, prężnych przedsiębiorców, wspaniałych artystów. Fakt, że w pewien sposób jesteśmy autonomiczni, z własnym językiem, który jest dostępny nawet w obsłudze tak popularnego Facebooka świadczy o naszej wyjątkowości.
To co ważne podkreślenia to fakt iż jesteśmy JEDYNYM tego typu pismem nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie. Poza nami nie ma tego typu, charakteru wydawnictwa na całym starym kontynencie. To również zobowiązuje i jesteśmy tego świadomi.
Metropolitan Katowice jest ambasadorem naszej Śląskiej Metropolii. Promujemy region oraz mieszkańców i ich życie. Zwracamy uwagę na liderów życia społecznego, środowiska biznesowego i kulturalnego, którzy przyczyniają się do rozwoju Metropolii i rozpoznawalności Śląska na całym świecie. Jesteśmy dumni z miejsca, w którym żyjemy i chcemy to pokazać.
To co nas wyróżnia to wysoka jakość merytoryczna i wizerunkowa. Przywiązujemy do tego dużą wagę i chcemy pokazać, że taki właśnie jest nasz Śląsk.
Kluczowe dla Metropolitan Katowice to biznes, kultura i sztuka i o tym piszemy. Magazyn wyróżnia się apolitycznością, wnikliwością i rzetelnością publikowanych treści oraz wysokim poziomem stylizacji modowych. Od początku z dużą pieczołowitością przykładamy wagę do wartości takich jak szczerość, przyzwoitość i szacunek do człowieka. Całość zamknięta jest w eleganckiej oprawie jak najcenniejszy dar przekazywany w ręce naszych Czytelników.
Magazyn prezentowany jest w dwóch formatach: wydaniem papierowym i cyfrowym na issuu.com
Zapraszamy do lektury i współpracy!